Кращі техніки для швидкого запам’ятовування слів

Кращі техніки для швидкого запам’ятовування слів

Будуйте Емоційні асоціації

Найсильніша пам’ять у людини – це емоційна пам’ять. Якщо в якійсь емоційній ситуації відбулася яка-небудь подія, вона легко буде спливати в пам’яті кожного разу, коли буде з’являтися та емоція. Наприклад, якщо ви подивитеся це відео з героями фільмів, які говорять пропозиції в Present Perfect, ви швидше запам’ятаєте і скажете в такій же ситуації саме цей час. І вже не будете довго замислюватися – Present Perfect or Past Simple? Have you gott hat?😊

Складайте асоціативні мережі

Всі події, а особливо події в бізнесі, завжди мають повторювані елементи. Головне – їх вловити і з’єднати в одному образі. Ці елементи – як гілочки і листочки одного дерева. Чим більше елементів ми помічаємо, тим гіллястіше наше дерево і різноманітніше мова.

Нам потрібно допомогти нашому мозку з’єднати такі елементи-образи в одне ціле, щоб асоціативний ряд працював швидше.

Як це зробити? Дуже просто. Запишіть слово, яке ви хочете запам’ятати. Наприклад, persuasive (переконливий). І потім домалюйте гілочки-асоціації, які відносяться до цього слова. У кожного такі гілочки можуть бути різними! наприклад, persuasive sales manager – sales targets – market share – competition – predatory pricing

У когось ці асоціації можуть бути іншими:

persuasive helpline operator – satisfying service – to sort out the problem – to replace faulty parts – to get full refund, etc.

А які у Вас асоціації?

До речі, ми згрупували слова в такі асоціативні ряди в нашому онлайн-тренажері, де ви можете вибрати будь-яку бізнес або фінансову тематику, і швидко запам’ятовувати тисячі слів!

Запам’ятовуйте фрази

Нові слова краще запам’ятовувати разом з іншими словами, з якими вони зазвичай поєднуються в пропозиціях.

Наприклад, слово sole- єдиний, ексклюзивний. Воно часто зустрічається зі словом distributor. Soledistributor – ексклюзивний дистриб’ютор. Або ще такі словосполучення – hostiletakeover- вороже поглинення, hostileenvironment-вороже оточення.

Peer – рівний, колега. Словосполучення: peerreview- колегіальна перевірка, наприклад, в аудиті, або peerrecognition-визнання колег

 

Запам’ятовуйте протилежності

Запам’ятовуйте попарно слова з протилежними значеннями (антоніми). Наприклад, запам’ятовуйте пари knowledgeable / inefficient, to employ / to dismiss, to book / to write off. Ми швидше запам’ятовуємо протилежні речі, так як мозок створює між ними зв’язок.

 

Розбирайте слово за складом

Використовуйте корені, приставки та суфікси, щоб здогадатися, що означає слово. Наприклад, auditee – складається з кореня audit (перевіряти) і суфікса-ee, який означає персону, на яку спрямована дія, позначена коренем. Тобто auditee – компанія, яку перевіряють аудитори. Або слово mishandle-складається з префікса mis-, який означає «неправильний», і дієслова handle, який означає управляти, звертатися. Тобто mishandle – означає «неправильно звертатися»

 

Нема коментарів

Напишіть коментар